Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

TROSKI MOJE CODZIENNE

Nowy cykl tematyczny. Ponieważ stale otrzymuję od Was bardzo dużo listów z pytaniami dotyczącymi tego, jak sobie lepiej radzić z obawami, troskami i zmartwieniami, przygotowałam dla Was nowy cykl tematyczny właśnie odnośnie tego tematu.

 

Definicja

 

Po to, żeby lepiej zrozumieć własne problemy dobrze jest na początek zdefiniować, co to właściwie dla mnie znaczy martwić się? „Martwić się” nie musi (przynajmniej w potocznym użyciu tego słowa) oznaczać tego samego, co „obawiać się”. Zawsze dobrze jest wesprzeć się pomocnym przykładem, jeśli taki akurat macie. Jeśli nie, to podam Wam przykład Heleny, która martwiła się bardzo często o swoją przyszłość. Helena wyjechała kilka lat temu ze swojego rodzinnego miasta i mieszkała z dala od rodziny i dawnych przyjaciół. Ma niby zwyczajne życie, pracę, dom, ale poza tym… ciągle nie czuła się dobrze. Budziła się nad ranem z wiecznie powtarzającym się pytaniem „co dalej? co robić?” Martwiła się o swoją przyszłość i w konsekwencji nie czuła się też dobrze teraz, w teraźniejszości.

 

Obserwacja

 

Jak Helena może samodzielnie przyjrzeć się sobie z perspektywy obserwatora i dokonać wstępnej analizy? Jak może zrozumieć na czym polega problem? Zwrócić uwagę na to, jakie zmiany zaszły w moim życiu? Jakich objawów doświadczam? Jakie słowa mogą opisać to, co czuję? Co myślę o sobie? Czy dostrzegam zależności między tymi sferami? Helena raczej nie zauważa związku pomiędzy swoimi myślami, a swoimi nastrojami, a Ty?

 

Także i o tym rozmawialiśmy podczas naszego spotkania na żywo w Grupie. W podsumowaniu powtórzyłam za Sokratesem, że dobre jest nauczyć się zostawiać, to czego już nie potrzebujesz „Ile jest rzeczy których nie potrzebuję?”

 

„Ile jest rzeczy których nie potrzebuję?”

 

Może są to Twoje dawne troski, błędy, decyzje, wszystko co już się stało nie można tego zmienić. Mimo to, myślisz o tym często. Odczuwasz nawet fizyczny ciężar z powodu dźwigania na swoich barkach, tego co już się wydarzyło. Myślisz też równie często o tym, co będzie w przyszłości, co ona przyniesie. To bycie między troskami z przeszłości, a troskami z przyszłości nie ułatwia życia tu i teraz.

 

Ćwiczenie

 

Podczas spotkania w Grupie przy Fanpage Ważka Sprawa wykonywaliśmy ciekawe ćwiczenie. Wszyscy mogli doświadczyć szybkiej zmiany (przed i po ćwiczeniu). To ćwiczenie sama kiedyś usłyszałam i uznałam na tyle ciekawe, że postanowiłam się z Wami podzielić.

 

Z tego, co do mnie piszecie (w różnych formach) widzę, że także i Wam bardzo się podobało to ćwiczenie:)

 

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Standardy Ochrony Małoletnich w Centrum:

Wersja skrócona

Wersja pełna

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.