Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

ŚWIATŁO W TUNELU: JAK ZROZUMIENIE DEPRESJI MOŻE PRZYNIEŚĆ NADZIEJĘ

Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj chciałbym podzielić się refleksją na temat depresji, a także tym, jak możemy zacząć dostrzegać światło w tunelu, gdy się z nią borykamy.

 

Depresja nie jest znakiem słabości:


Pierwszym krokiem w zrozumieniu depresji jest odrzucenie mitu, że jest to znak słabości lub braku woli. Depresja jest chorobą psychiczną, która może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. To jakby ciemna chmura, która może przysłonić nawet najjaśniejsze aspekty naszego życia.

 

To więcej niż smutek:


Ważne jest zrozumienie, że depresja to o wiele więcej niż zwykły smutek czy chwilowe poczucie przygnębienia. To stan, który może wpływać na wszystkie aspekty naszego życia – nasze myśli, emocje, zachowania i fizyczne samopoczucie. Dlatego nie można jej lekceważyć ani bagatelizować.

 

Szukanie wsparcia:


Jednym z najważniejszych kroków w radzeniu sobie z depresją jest szukanie wsparcia. To może być terapia, wsparcie ze strony bliskich osób, grupa wsparcia lub nawet działania samopomocowe. Ważne jest, abyś nie czuł się sam w walce z tą chorobą.

 

Pozytywne działania:


Nawet gdy depresja wydaje się przysłonić wszystkie światełka w tunelu, istnieją działania, które możesz podjąć, aby zacząć odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem. Regularna aktywność fizyczna, zdrowe nawyki żywieniowe, medytacja czy praktyki mindfulness mogą być korzystne dla zdrowia psychicznego.

 

Profesjonalna pomoc:


Nie wahaj się szukać pomocy profesjonalnej, jeśli czujesz, że nie możesz poradzić sobie sam. Terapeuci, psychiatrzy i inni specjaliści mogą zapewnić Ci wsparcie, zrozumienie i skuteczne narzędzia w radzeniu sobie z depresją.


Depresja może być trudnym i przerażającym doświadczeniem, ale ważne jest pamiętanie, że istnieje nadzieja. Zrozumienie tej choroby, poszukiwanie wsparcia i podejmowanie pozytywnych działań to kluczowe kroki w procesie zdrowienia. Światło w tunelu może być trudne do zauważenia w ciemności, ale jest tam zawsze, czekając na moment, gdy będziesz gotowy, aby je dostrzec.

 

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.