Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

„Dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców. Rozwijają się najlepiej, kiedy żyją w otoczeniu ludzi autentycznych, którzy nie udają, że wszystko wiedzą, ale za to chcą stale pracować nad sobą“

 

~ Jasper Juul

Proponujemy szeroką opiekę dopasowaną do potrzeb, tym którzy potrzebują wsparcia w rozwoju emocjonalnym, behawioralnym czy społecznym.

 

Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych psychologów i terapeutów, którzy mają doświadczenie w diagnozie i terapii dzieci oraz młodzieży z różnorodnymi trudnościami, takimi jak na przykład: ADHD, fobie, lęki, depresja, zaburzenia odżywiania, trudności z koncentracją, z nadpobudliwością, trudności w relacjach interpersonalnych czy różne problemy z zachowaniem.

 

Dodatkowo, wspieramy również rodziców, oferując im konsultacje, porady oraz warsztaty. Naszym celem jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie z trudnościami wychowawczymi oraz pomoc w budowaniu zdrowych relacji z dziećmi.

Napisz lub zadzwoń do nas, aby umówić się na pierwszą konsultację.

 

Podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz informację jak należy się przygotować do spotkania, jakie wziąć dokumenty. Podczas pierwszej konsultacji specjalista przeprowadzi rozmowę, będzie pytał o objawy, długość ich trwania i intensywność. Będzie też wypełniał niezbędne kwestionariusze. Spotkanie trwa 50 minut. Po spotkaniu uzyskacie Państwo wstępną informację co do dalszego planu leczenia / terapii.


Plan terapii będzie obejmował optymalne do zgłaszanego problemu pacjenta rozwiązania i działania terapeutyczne.

OFERTA

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Proponujemy kompleksową opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży oraz wsparcie wychowawcze i konsultacje dla rodziców.

Szczegółowe wyjaśnienia znajdziesz w zakładce Ważne pojęcia >>

 zaburzenia obsesyjno kompulsywne


 zaburzenia zachowania


 samookaleczenia

 zaburzenia lękowe


 zaburzenia jedzenia


 uzależnienia

 

 problemy z agresją

 depresja


 fobia społeczna


 ADHD


 problemy z nauką i koncentracją uwagi

PROBLEMY, Z JAKIMI PRACUJEMY w naszym centrum najczęściej to między innymi:

Psychoterapia dzieci i młodzieży

 

Psychoterapia dzieci i młodzieży jest ważnym elementem w procesie leczenia różnorodnych problemów emocjonalnych oraz behawioralnych. Poprzez regularne sesje psychoterapeutyczne można pomóc dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z trudnościami. Szczegółowo proces będzie omówiony po etapie konsultacyjno - diagnostycznym. Wówczas także zostanie przedstawiony plan terapeutyczny z uwzględnieniem celów, metod i dodatkowych działań.

Psychoedukacja lub / i warsztaty dla rodziców / opiekunów

 

To dodatkowy sposób wspierania rodziców, których dziecko ma trudności emocjonalne, czy ze zdrowiem psychicznym. Zarówno konsultacje, porady, jaki i psychoedukacja i warsztaty dla rodziców / opiekunów są niezbędne do procesu zdrowienia.

 

Ten element stanowi ważne ogniowo w procesie terapii dzieci i młodzieży, ponieważ pozwalają na zdobycie niezbędnych umiejętności w radzeniu sobie z problemami psychologicznymi swoich podopiecznych. Dzięki odpowiedniej edukacji rodzice mogą uzyskać wiedzę, rozwiać wątpliwości, a także nauczyć się jak najzdrowiej wspierać swoje dzieci w procesie leczenia i rozwoju.

Diagnostyka/ diagnoza (m.in.: ADHD, zaburzenia nastroju, zaburzenia zachowania, zaburzenia jedzenia, samookaleczenia, lęk, fobia społeczna, OCD, itd.)

 

Diagnostyka pozwala na identyfikację konkretnego problemu, co umożliwia terapeucie odpowiednie zaplanowanie procesu leczenia. Dzięki diagnozie możliwe jest skuteczne leczenie różnego rodzaju zaburzeń i problemów psychicznych.

Psychoedukacja lub / i warsztaty dla dzieci i młodzieży dostosowane do problemu pacjenta

 

Psychoedukacja i warsztaty dostosowane do problemu pacjenta pozwalają na zdobycie wiedzy na temat konkretnej problematyki oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z nią.

 

Dzięki odpowiednio zastosowanym metodom, dzieci i młodzież mogą lepiej radzić sobie z obecnymi trudnościami, na przykład natrętnymi myślami czy radzeniem sobie ze złością. Dzięki zrozumieniu problemu, a także poznaniu skutecznych sposobów radzenia sobie z objawami, można wpływać na coraz lepszy komfort psychofizyczny, większy spokój, zadowolenie.

 

Konkretne cele i korzyści są przedstawione przy każdym programie psychoedukacji czy warsztatów.

Konsultacja ze specjalistą w celu ustalenia problemu i dalszych działań

 

Konsultacja ze specjalistą pozwala na dokładne zdiagnozowanie problemu oraz ustalenie optymalnych działań terapeutycznych. Współpraca z profesjonalistą jest kluczowa dla skutecznej pomocy pacjentowi.

Proces będzie składał się z następujących etapów, elementów:

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.