Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

Grupa dla osób

z zaburzeniami nastroju

Grupa dla osób

z zaburzeniami snu

Warsztaty Twoje

Wewnętrzne Dziecko

Grupa dla osób z zaburzeniami emocjonalnymi

Grupa dla osób

po traumie

Grupa dla osób

z przewlekłym bólem

Warsztaty

dla rodziców

Trening uważności

- mindfulness

Trening radzenia sobie

ze złością

Trening regulacji

emocji

TUS - Trening umiejętności społecznych

TRENING UWAŻNOŚCI

MINDFULNESS

 

Codzienny hałas, ogromna ilość bodźców, która bombarduje nas, utrudnia bycie obecnym i uważnym w danej chwili. Podczas treningu uczysz się lepszego kontaktu ze sobą, ze swoim ciałem i umysłem. Trening mindfulness nauczy Cię rozpoznawania uczuć, myśli i sygnałów, płynących z ciała, i zdrowego ich rozumienia.

 

Dzięki mindfulness lepiej poznasz własne potrzeby i zrozumiesz wewnętrzny świat - swój i innych ludzi. Nauczysz się znajdować spokój i radzić sobie z natłokiem myśli.

 

 uważność pomaga radzić sobie z niepokojem, emocjami, stresem, smutkiem

 uważność poprawia koncentrację

 osoby praktykujące uważność osiągają też lepsze wyniki w szkole

TUS

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

 

Trening umiejętności społecznych ma na celu nauczyć uczestników lepiej radzić sobie w kontakcie z innymi ludźmi, lepiej współpracować w grupie oraz odpowiednio reagować na swoje emocje. 

 

Trening umiejętności społecznych doskonale sprawdza się u pacjentów z zaburzeniami zachowania, z całościowymi zaburzeniami rozwoju oraz u pacjentów z ADHD.

 

Podczas treningu nauczysz się miedzy innymi:

 

 rozpoznawania emocji swoich i innych

 sposobów radzenia sobie z różnymi uczuciami

 metod słuchania i zadawania pytań

 sposobów rozwiazywania konfliktów

 asertywnej odmowy

 metod współpracy w grupie

 

TUS odpowiedni jest dla osób, które:

 

 doświadczają ataków paniki,

 mają lęk przed oceną,

 mają trudności z radzeniem sobie z emocjami,

 doświadczają trudności w relacjach interpersonalnych

 są krytyczni wobec siebie

 perfekcjonizm blokuje ich rozwój i podejmowanie działań z obawy przed porażką

 nie doceniają, a umniejszają swoje osiągnięcia oraz traktują innych lepiej od siebie,

 czują, że ich niska samoocena ma wpływ na codzienne życie, pracę, relacje

TRENING

REGULACJI EMOCJI

 

Trening ten pomoże Ci lepiej zarządzać swoimi emocjami i lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach. Podczas treningu będziesz miał/a okazję poznać różne techniki i strategie regulacji emocji, które pomogą Ci utrzymać spokój i zachować kontrolę nad swoimi reakcjami emocjonalnymi.

 

PO CO MI TE UMIEJĘTNOŚCI?

 

Złościmy się, smucimy, boimy, cieszymy, zazdrościmy, wstydzimy. Emocje mówią nam o naszych potrzebach, dają energię do działania oraz pozwalają się wycofać, kiedy to słuszne. Ale niestety - nie zawsze rozumiemy emocje i nie zawsze wiemy, jak z nimi postępować. Dlatego na początek warto zrozumieć emocje, których doświadczasz i do czego ich potrzebujesz.

 

Trening prowadzony jest przez doświadczonego specjalistę, który pomaga identyfikować i zrozumieć emocje oraz uczy, jak skutecznie nimi zarządzać. Poznasz różne metody regulacji emocji, pracy z ciałem, metody kreatywne, uważnościowe, relaksacyjne, oddechowe, techniki pracy z myślami oraz sposoby radzenia sobie z negatywnymi emocjami.

 

Dzięki treningowi będziesz mógł/mogła lepiej radzić sobie ze stresem i trudnościami emocjonalnymi, a także poprawić swoje relacje z innymi.

TRENING

RADZENIA SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ

 

Czy złość jest zła? To emocja, która zbiera z otoczenia ważne dla nas informacje i pozwala przygotować się na ewentualne niebezpieczeństwo. Warto jej zaufać. Złość pomaga nam znaleźć siłę, by pokonać przeszkodę lub obronić się przed zagrożeniem.

 

Jednak czasem kiedy złości jest za dużo - złoszczenie staje się chroniczne, wręcz nawykowe. Niektórzy żyją w przewlekłym stanie wzbudzenia, pełni goryczy i żalu, nie odpuszczają i nie wybaczają. Stają się drażliwi, miewają niekontrolowane wybuchy złości. W takich sytuacjach złość destrukcyjnie wpływa na życie, znacznie obniżając jego jakość.

 

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ?

 

Nasi doświadczeni trenerzy pomogą Ci zidentyfikować przyczyny Twojego gniewu oraz nauczą Cię zachować spokój i kontrolę nad sobą w trudnych sytuacjach. Poprzez praktyczne zadania i symulacje sytuacji, będziesz mógł przećwiczyć nowe strategie radzenia sobie ze złością i lepiej rozpoznać swoje reakcje emocjonalne.

WARSZTATY

DLA RODZICÓW 

 

Warsztaty te będą dla Ciebie odpowiednie jeśli

 

 doświadczasz trudności wychowawczych

 nie czujesz się pewnie w roli rodzica lub trudno Ci porozumieć się ze swoim dzieckiem

 Wasze relacje są trudne

 doświadczacie dyskomfortu, konfliktów lub zalewają Was gwałtowne emocje, z którymi nie umiecie sobie poradzić

 nie wiesz, jak postępować, aby między Wami poprawić relacje, aby wszyscy w domu czuli się lepiej i łatwiej się ze sobą dogadywali.

 

Podczas warsztatów dowiesz się. m.in: jak relacje w rodzinie wpływają na dziecko, jak budować bezpieczną więź, jak postępować w kryzysowych sytuacjach oraz jak zapanować nad wybuchami emocji dziecka. Otrzymasz wiedzę, praktyczne porady i poznasz sprawdzone metody. Nauczysz się również, jak budować pozytywną samoocenę u Twojego dziecka, poprawić komunikację między Wami i powiększyć repertuar zachowań pozytywnych.

GRUPA DLA OSÓB

Z PRZEWLEKŁYM BÓLEM

 

Prowadzimy grupę wsparcia dla osób z przewlekłym bólem, które szukają pomocy i wsparcia w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. Nasza grupa skupia się na budowaniu społeczności, która wspiera się nawzajem i dzieli się doświadczeniami w walce z bólem.

 

To regularne spotkania grupowe prowadzone przez doświadczonych terapeutów oraz specjalistów w dziedzinie medycyny bólu. Podczas spotkań będziesz miał możliwość dzielenia się swoimi emocjami i doświadczeniami, a także zdobywania nowej wiedzy na temat radzenia sobie z przewlekłym bólem.

 

Dodatkowo, oferujemy również wsparcie indywidualne w formie konsultacji oraz terapii, które pomogą Ci lepiej zrozumieć Twoją sytuację.

GRUPA DLA OSÓB

PO TRAUMIE

 

Jeśli doświadczyłeś traumatycznego przeżycia i pomimo pracy indywidualnej w terapii nadal odczuwasz trudności w codziennym życiu, to zapraszamy Cię do grupy wsparcia, w której będziesz mógł / mogła dzielić się swoimi doświadczeniami i emocjami z innymi, którzy również przeszli przez podobne trudności. Nasza grupa ma na celu zapewnienie bezpiecznej przestrzeni do otwartej rozmowy i wsparcia dla każdego uczestnika.

 

W ramach spotkań grupy oferujemy różnorodne sprawdzone i przebadane techniki pracy z traumą. Nasi doświadczeni terapeuci zapewniają profesjonalne wsparcie i pomoc w procesie zdrowienia.

 

Dołącz do naszej grupy, aby spotkać ludzi, którzy rozumieją Twoje doświadczenia i chętnie Ci pomogą w powrocie do równowagi i dobrej kondycji psychicznej. Nie musisz być sam/a w procesie przezwyciężania traumy - z nami znajdziesz wsparcie i solidarność.

GRUPA DLA OSÓB

Z ZABURZENIAMI NASTROJU

 

Udział w grupie pozwala dowiedzieć się, jak radzić sobie z przytłaczającym nastrojem, jak rozumieć objawy nastrojów, których doświadczasz oraz czym jest chroniczne napięcie.

 

Grupa pozwala dostrzec, na co w naszym życiu mamy wpływ i jak z tego wpływu skorzystać, żeby nasze życie było przez nas odczuwane jako lepsze.

 

Terapia grupowa skierowana jest do osób, które:

 

 cierpią na zaburzenia nastroju (depresja, obniżony nastrój)

 mają uczucie wzmożonego napięcia, lęku

 nadmiernie się zamartwiają

 doświadczają ataków paniki

 mają lęk przed oceną

 mają trudności z radzeniem sobie z emocjami

 doświadczają trudności w relacjach interpersonalnych

 są krytyczni wobec siebie

 perfekcjonizm blokuje ich rozwój i podejmowanie działań z obawy przed porażką

 nie doceniają, a umniejszają swoje osiągnięcia oraz traktują innych lepiej od siebie

 czują, że ich niska samoocena ma wpływ na codzienne życie, pracę, relacje

GRUPA DLA OSÓB

Z ZABURZENIAMI EMOCJONALNYMI

 

Grupa terapeutyczna, dedykowana osobom z zaburzeniami emocjonalnymi, które szukają wsparcia i zrozumienia. Spotkania prowadzone są przez doświadczonych terapeutów, którzy pomagają uczestnikom radzić sobie z trudnościami emocjonalnymi i ich konsekwencjami w codziennym życiu. W grupie panuje atmosfera akceptacji i wsparcia.

 

Spotkania odbywają się regularnie, dając uczestnikom możliwość śledzenia ich postępów oraz rozwoju emocjonalnego. W ramach naszych zajęć uczymy skutecznych i sprawdzonych technik, dedykowanych do pracy z zaburzeniami emocjonalnymi.

 

Dołączając do naszej grupy, otrzymasz wsparcie emocjonalne, nowe umiejętności radzenia sobie ze swoimi emocjami oraz możliwość budowania trwałych relacji z innymi uczestnikami.

WARSZTATY

TWOJE WEWNĘTRZNE DZIECKO

 

Proponujemy Ci niezwykłą podróż do wnętrza siebie, gdzie odkryjesz i pogłębisz swoje relacje z własnym wewnętrznym dzieckiem. Pojęcie to jest metaforą psychoterapeutyczną i odnosi się do doświadczenia z wczesnego dzieciństwa.

 

Wewnętrzne dziecko to całe spektrum doświadczeń, wspomnień, relacji i potrzeb.

 

Podczas spotkania skoncentrujemy się na pracy nad emocjami, potrzebami i pragnieniami, które dziś pozostają zaniedbane lub ukryte w codziennym życiu - ale też najczęściej już od dzieciństwa były zaniedbywane lub unieważniane. Stąd możesz nie wiedzieć, jakie masz realne potrzeby i jak o nie zdrowo dbać. To, jak wyglądały Twoje relacje z rodzicami oraz z najbliższym otoczeniem, dzisiaj wpływa na Twoje działania, decyzje lub ich brak…

 

Poprowadzimy Cię przez różnorodne techniki i narzędzia rozwoju osobistego, które pomogą Ci zrozumieć i zaakceptować swoje wewnętrzne dziecko oraz przywrócić harmonię i równowagę wewnątrz siebie. Dzięki warsztatom będziesz miał/a okazję przekonać się, że większa samoświadomość i empatia wobec siebie przynoszą ulgę i spełnienie w relacjach z innymi.

GRUPA DLA OSÓB

Z ZABURZENIAMI SNU

 

Grupa dedykowana dla osób borykających się z różnymi zaburzeniami snu. W ramach pracy grupowej będziesz uczyć się, jak sobie pomóc, zrozumiesz czym jest spowodowany obecny problem oraz co właściwie znaczy zdrowo spać i dlaczego jest to tak ważne dla naszego organizmu.

 

Poznasz techniki i skuteczne metody oraz praktyczne wskazówki dotyczące poprawy jakości snu i jego regulacji. Naszym celem jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której każdy uczestnik będzie mógł dzielić się swoimi doświadczeniami i otrzymać pomoc od doświadczonych terapeutów. Oferujemy również możliwość konsultacji z lekarzem specjalizującym się w zaburzeniach snu, aby zapewnić kompleksową opiekę naszym uczestnikom.

Napisz lub zadzwoń do nas, aby umówić się na pierwszą konsultację.

 

Podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz informację jak należy się przygotować do spotkania, jakie wziąć dokumenty. Podczas pierwszej konsultacji specjalista przeprowadzi rozmowę, będzie pytał o objawy, długość ich trwania i  intensywność. Będzie też  wypełniał niezbędne kwestionariusze. Spotkanie trwa 50 minut. Po spotkaniu uzyskacie Państwo wstępną informację, co do dalszego planu leczenia / terapii - również pracy w grupach czy warsztatowej.


Jeśli będzie potrzebna dodatkowa diagnoza zostaną Państwo poinformowani wraz z  otrzymanym planem terapii, który będzie obejmował obejmował propozycję dalszej pracy, dostosowaną do zgłaszanego problemu pacjenta, w tym dalszą diagnostykę problemu pacjenta. 

WARSZTATY

I TRENINGI

 

Propagujemy wiedzę z zakresu psychologii oraz wspierania rozwoju emocjonalnego i społecznego naszych uczestników.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.