Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

POMOC

PSYCHOLOGICZNA 

 

Psycholog zajmuje się m.in.: 

 

 diagnozowaniem  

 udzielaniu pomocy psychologicznej 

 pomaganiu poprzez rozmowę, konsultację 

  

 

Warto spotkać się z psychologiem, gdy: 

 

 pojawiają się problemy osobiste 

 konflikty w rodzinie lub w pracy 

 przychodzą trudne sytuacje życiowe i kryzysy 

  

Pomoc psychologiczna to zakres działań, jakie podejmuje psycholog, aby udzielić pomocy osobie doświadczającej życiowego kryzysu, trudności, problemów. Wsparcie psychologa jest pomocne także w procesie rozwoju osobistego.

PSYCHOTERAPIA

INDYWIDUALNA

 

Kiedy tylko czujesz, że samodzielnie nie podołasz, kiedy jest Ci źle, a Twoje problemy, dolegliwości, kłopoty ze zdrowiem, lub w relacji utrzymują się już długo, zwrócenie się o pomoc do specjalisty to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić. 

 

Psychoterapia jest zastosowaniem metod opartych o rozmowę, w celu pomocy osobie zmagającej się z problemem.

 

Pomaga ona uświadomić sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty, dostrzec powtarzające się schematy oraz utrudniające życie przekonania i zastanowić się, czy chcemy je zmieniać. A jeśli tak, to w jakim kierunku mają iść te zmiany.

 

Na początku odbywa się zebranie i przekazanie informacji, często też wypełnienie odpowiednich formularzy czy testów, wyznaczenie wstępnych ogólnych celów. Odbywa się zazwyczaj w ciągu 1-3 spotkań, a ich celem jest poznanie i zdiagnozowanie problemu. Kolejne sesje mają swoją strukturę, w których praca odbywa się wedle ustalonych celów.

 

Ilość spotkań jest zależności od wielu elementów, między innymi problemu, sytuacji oraz od wybranej metody. Praca terapeutyczna może trwać od kilku tygodni, do dwóch lat.

PSYCHOTERAPIA

PAR 

 

Psychoterapia par jest dedykowana parom, które doświadczają trudności w związku. Spotkanie pomaga w uporaniu się z konfliktami lub z innymi, trudnymi czy kryzysowymi momentami (na przykład zdrada), ale również pozwala lepiej się zrozumieć i radzić sobie z codziennością.

 

Podczas sesji para wspólnie z terapeutą analizuje, w jaki sposób powstał problem, pracuje nad poprawą komunikacji, wyrażaniem potrzeb oraz emocji. Para uczy się jak sobie zaufać i otworzyć się na siebie. 

 

Często pary decydują się na terapię, kiedy napięcie związane z brakiem komunikacji jest nie do wytrzymania albo jawna wściekłość niszczy i rani coraz bardziej.

 

Para obawia się, że za chwilę nie będzie co ratować, bo straty na polu walki będą zbyt duże. Wytrzymywanie napięcia, przemilczanie, powoduje wzajemne opuszczanie się i szukanie pocieszenia oraz bliskości poza związkiem.

 

Psychoterapia par to czasem też praca z rodziną, gdy chcesz poprawić relacje z bratem, siostrą, synem, córką, a może przyjacielem to również możesz skorzystać z tej formy pracy psychoterapeutycznej. 

Problemy psychiczne to nadal niestety temat tabu – nie chcemy się do nich przyznać, nie potrafimy o nich otwarcie rozmawiać. Udanie się na psychoterapię lub terapię małżeńską to wciąż akt odwagi i często wstydliwa tajemnica.

 

Ale na szczęście coraz częściej do gabinetów zgłaszają się osoby, pary i rodziny, które są świadome, że aby rozwiązać swoje obecne kłopoty, warto otwarcie nad nimi pracować ze specjalistą.

 

Profesjonalna pomoc psychologiczna i psychoterapia, to doskonała droga do lepszej jakości życia. 

 

Jeśli to czytasz, jesteś na dobrej drodze – to właściwe miejsce, aby poszerzyć swoją wiedzę i zasięgnąć fachowej porady. Podczas spotkania ze mną uzyskasz informację o tym, gdzie tkwi Twój problem.

Psychoterapia to również wydajne wsparcie Twojego rozwoju zawodowego i biznesowego.

 

Wsparcie psychologa pomoże rozładować ogromny stres, który wiąże się z prowadzeniem biznesu lub zajmowaniem odpowiedzialnego stanowiska w organizacji. Taka konsultacja z pewnością sprawi, że zaczniesz inaczej postrzegać swój zespół i będziesz nim zarządzać wydajniej.

Szczegółowe wyjaśnienia znajdziesz w zakładce Ważne pojęcia >>

 zespół ostrego stresu (ASD)


 afektywnych zaburzenia nastroju (zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych (ChAD)


 zaburzeniach lękowych (fobie, lęk paniczny, lęk społecznym, zespół lęku uogólnionego (GAD), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

 

 trudnościach w regulacji emocji


 problemy z agresją

 przewlekłym zmęczeniu


 zaburzeniach snu


 nadmiernym stresie

 

 wypaleniu zawodowym


 zespołach bólowych


 trudnościach w relacjach, parze, rodzinie

 

 problemy z pamięcią, koncentracją uwagi

 depresji i zaburzeniach nastroju


 zaburzenia jedzenia


 zaburzenia zachowania


 zespół stresu pourazowego PTSD


 ADHD


 uzależnienia


 samookaleczenia

PROBLEMY, Z JAKIMI PRACUJEMY w naszym centrum najczęściej to między innymi:

Napisz lub zadzwoń do nas, aby umówić się na pierwszą konsultację.

 

Podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz informację jak należy się przygotować do spotkania, jakie wziąć dokumenty. Podczas pierwszej konsultacji specjalista przeprowadzi rozmowę, będzie pytał o objawy, długość ich trwania i intensywność. Będzie też wypełniał niezbędne kwestionariusze. Spotkanie trwa 50 minut. Po spotkaniu uzyskacie Państwo wstępną informację, co do dalszego planu leczenia / terapii.

 

Plan terapii będzie obejmował propozycję dalszej pracy, dostosowaną do zgłaszanego problemu pacjenta.

OFERTA

DLA DOROSŁYCH

 

W naszym centrum oferujemy kompleksową opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dorosłych.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.