Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

NAJCZĘŚCIEJ ZAJMUJEMY SIĘ DIAGNOZĄ:

Napisz lub zadzwoń do nas, aby umówić się na pierwszą konsultację.

 

Podczas rozmowy telefonicznej uzyskasz informację jak należy się przygotować do spotkania, jakie wziąć dokumenty. Podczas pierwszej konsultacji specjalista przeprowadzi rozmowę, będzie pytał o objawy, długość ich trwania i intensywność. Będzie też wypełniał niezbędne kwestionariusze. Spotkanie trwa 50 minut. Po spotkaniu uzyskacie Państwo wstępną informację, co do dalszego planu leczenia / terapii.

 

Jeśli będzie potrzebna dodatkowa diagnoza zostaną Państwo poinformowani wraz z otrzymanym planem terapii, który będzie obejmował propozycję dalszej pracy, dostosowaną do zgłaszanego problemu pacjenta, w tym dalszą diagnostykę problemu pacjenta.

Prowadzimy diagnozę dzieci i dorosłych, wykorzystując dostępne metody badawcze i najnowsze doniesienia ze świata nauki.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty badań diagnostycznych, które obejmują szeroki zakres problemów zdrowotnych - psychicznych i emocjonalnych. Nasi specjaliści przeprowadzają dokładne badania depresji, zaburzeń nastroju, i innych trudności psychicznych i emocjonalnych taki jak: zaburzenia osobowości, zaburzenia zachowania, PTSD, ADHD, zaburzenia funkcji poznawczych (problemy z pamięcią, koncentracją uwagi), zaburzenia snu, zaburzenia afektywnych, perfekcjonizm.

 

Dzięki naszej profesjonalnej opiece, skutecznemu podejściu i bogatej wiedzy, pomożemy Państwu rozpoznać i zrozumieć swoje trudności psychiczne oraz znaleźć odpowiednie sposoby ich leczenia i radzenia sobie z nimi.

 

Podczas pierwszej konsultacji dowiesz się więcej odnośnie Twoich problemów.

 

Jeśli będzie taka potrzeba, wówczas specjalista zaproponuje dodatkową diagnozę.

BADANIA

DIAGNOSTYCZNE

 

Prowadzimy diagnozę i leczenie ADHD u dzieci i dorosłych, wykorzystując najnowsze doniesienia ze świata nauki.

Szczegółowe wyjaśnienia znajdziesz w zakładce Ważne pojęcia >>

ZABURZEŃ LĘKOWYCH

fobie, lęk paniczny, lęk społeczny, zespół lęku uogólnionego (GAD), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD)

 

Zaburzenia lękowe są jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych psychicznych występujących u ludzi. Charakteryzują się nadmiernym i nieuzasadnionym lękiem oraz wyraźnymi objawami fizycznymi, takimi jak przyspieszone bicie serca, poty, drżenie czy zawroty głowy.

AFEKTYWNYCH ZABURZEŃ NASTROJU

(zaburzenia afektywne dwubiegunowe (ChAD)

 

Afektywne zaburzenia nastroju, takie jak choroba afektywna dwubiegunowa, charakteryzują się zaburzeniem cyklu nastrojów, które przebiega od epizodów manii do depresji. Diagnoza takich zaburzeń wymaga równoczesnej oceny nastroju oraz wzorców zachowań pacjenta.

ZABURZEŃ SNU

 

Zaburzenia snu to grupa chorób, które objawiają się problemami z zasypianiem, wybudzaniem w nocy oraz snem niespokojnym. Diagnoza zaburzeń snu zazwyczaj wymaga udziału lekarza neurologa oraz psychiatry.

ZABURZEŃ DEFICYTÓW FUNKCJI POZNAWCZYCH

Problemów z pamięcią, koncentracją uwagi

 

Problemy z pamięcią, koncentracją uwagi mogą być objawem różnych chorób psychicznych, takich jak depresja czy zaburzenia lękowe. Diagnoza tych problemów wymaga przeprowadzenia badań neuropsychologicznych oraz obserwacji pacjenta.

ADHD

 

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, czyli ADHD (ang. attention deficit hyperactivity disorder) jest zaburzeniem, które rozpoczyna się we wczesnym dzieciństwie i obejmuje trzy główne grupy objawów: nadmierną ruchliwość, zaburzenia koncentracji uwagi i nadmierną impulsywność. W klasyfikacji ICD-10 zwany jako zaburzenia hiperkinetyczne – zespół neurorozwojowych zaburzeń psychicznych, objawiający się znacznymi problemami z funkcjami wykonawczymi (np. kontrolą uwagi i kontrolą hamującą), powodujący niewspółmierne do wieku dotkniętej nimi osoby deficyty uwagi, hiperaktywność, nadpobudliwość ruchową lub impulsywność.

PTSD

 

Zespół stresu pourazowego to rodzaj zaburzenia lękowego, które może pojawić się po przeżyciu traumatycznych wydarzeń, takich jak wojna, przemoc czy katastrofa naturalna. Do diagnozy PTSD niezbędna jest ocena lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty.

ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI I ZABURZEŃ ZACHOWANIA

 

Zaburzenia osobowości i zaburzenia zachowania to grupa chorób psychicznych, które mają wpływ na sposób, w jaki jednostka widzi siebie oraz na jej zachowanie w interakcjach społecznych. Diagnoza tych zaburzeń wymaga przeprowadzenia szczegółowych obserwacji oraz analizy zachowań pacjenta.

DEPRESJI I ZABURZEŃ NASTROJU

 

Depresja to zaburzenie nastroju, które objawia się uczuciem przygnębienia, smutku i braku radości w codziennym życiu. Diagnozę depresji zazwyczaj wystawia lekarz psychiatra po przeprowadzeniu wywiadu oraz ewentualnych testów diagnostycznych.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.