Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

ODNALEŹĆ KLUCZ DO NASTOLATKA

Ewa przeszła z impetem przez mieszkanie i podążyła bez słowa wprost do swojego pokoju. Rodzice, którzy właśnie oglądali wiadomości w salonie nie zdążyli nawet otworzyć ust, by zapytać, co się stało. Tata Ewy (Edward) zapytał żony, czy wie może co się stało. Niestety, ona też nie wiedziała, co było powodem takiego zachowania.

 

Już od jakiegoś czasu obserwowała nieco odmienne, niż zwykle, zachowanie Ewy, ale nie wiedziała jak ma reagować. Zastanawiała się, czy to zachowanie jest wynikiem dorastania, burzy hormonalnej, a może faktycznie coś się przytrafiło. Kilka razy nawet zapytała córkę: „Ewuniu jak tam u ciebie? Jak w szkole?”

No, ale niestety w odpowiedzi otrzymywała: ”Mamo, oj, weź, dajcie mi wszyscy spokój!”

 

W oczach mamy Ewa była spokojną, kulturalną osobą. Rodzicie przyzwyczaili się do tego, że na wywiadówkach wszystko jest dobrze. W domu też nie było większych kłopotów. Rodzice byli w zasadzie zadowoleni z dotychczasowych relacji w domu. Sami zajęci własną pracą, domem nie dostrzegali narastającego od kilku miesięcy dystansu pomiędzy nimi, a córką. Rodzice nie sadzili też że córka może mieć jakiekolwiek problemy.

 

Przez ostatni rok szkolny sytuacja jednak zaczęła się odmieniać. Niektóre sygnały dostrzegła mama (Beata). Ale, niestety czuła się bezradna po pierwszych próbach jakie podjęła, by dotrzeć do córki. Beata próbowała porozmawiać z mężem, co też nie było łatwe. Powodów było kilka: po pierwsze Edward był bardzo pochłonięty swoją pracą. Po drugie uważał, że to wyłącznie sprawa hormonów i jak to nazywał „przejdzie jej z wiekiem”. Po trzecie sądził, że najlepiej będzie jak sprawy kobiece, załatwią one wyłącznie między sobą.

 

Beata czuła się wobec tej sytuacji słaba i osamotniona: „Co ja mam robić? Mój okres dorastania tak nie wyglądał! Ja nie spędzałam tyle czasu na telefonie i komputerze! Co ona tam robi całymi godzinami?!”

 

Ewa natomiast wstawała rano zmęczona do szkoły, wychodziła na lekcje niewyspana, bo tak długo odrabiała zadania z dnia poprzedniego. Kolejny powód, dla którego nie wysypiała się regularnie, to oczywiście konieczność kontaktu na mediach społecznościowych i komunikatorach z koleżankami i kolegami.

 

„Mama jak zwykle powie, że za długo pisałam z kolegami! Ona nic nie zrozumie i ojciec też! Zajmują się tylko swoimi sprawami i nie widzą jaka jestem samotna i jak muszę walczyć o przetrwanie i jak mam im to powiedzieć?! Przecież nikt nic nie zrozumie! Zresztą, oni nawet nie chcą, ani nie maja czasu…”

 

Cdn.

 

Masz pytanie, stoi przed Tobą cel, jakieś wyzwanie, chcesz rozwiązać problem? Stoisz w miejscu? Coś Cię hamuje, by ruszyć? Chcesz poznać i zrozumieć siebie oraz zredukować stres?

 

Umów się na rozmowę online lub napisz.

 

Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne metody i sposoby, dzięki którym będziesz sprawniej działać i mieć udane życie, lepiej pokonywać codzienne trudności i żyć w zgodzie ze sobą? Zapraszam Was serdecznie do WAŻKiej SPRAWY, która zapewnia Wam wygodny i łatwy kontakt do produktów i usług: PORADY, KONSULTACJE, COACHING, WARSZTATY, KURSY ONLINE, E-BOOKI.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.