Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

ZMĘCZONE NASTOLATKI

Pisałam w ostatnich postach zarówno o pośpiechu, jak i jego konsekwencjach. Zachęcałam Was do wyłączenia autopilota i zwolnienia, ponieważ taki ciągły wyścig jest już dzisiaj passé. Dziś modne (i zdrowe!) jest mniej i wolniej, ale świadomie!

 

Chciałabym w tym miejscu nadmienić, że problem bycia na autopilocie, w ciągłym pośpiechu nie dotyczy już tylko dorosłych, a w coraz większym stopniu dotyka młodzież i dzieci. Współczesne nastolatki są sfrustrowane, wiecznie przemęczone, cierpią tak samo z powodu stresu jak dorośli.

 

Czynników wpływających na tę sytuację jest oczywiście wiele, możemy do nich zaliczyć wieczny pośpiech, brak czasu na odpoczynek, czy znalezienie balansu, brak czasu na wsłuchanie się w siebie, swoje potrzeby. Młodzi ludzie niestety, nie wiedzą jak sobie radzić.

 

Pojawia się pytanie, czy ktoś ich do tego przygotował? Na przykład nauczył jak radzić sobie ze stresującą sytuacją?

 

Warto zastanowić jak możemy pokazać naszym dzieciom, jak lepiej sobie radzić ze stresującą sytuacją, bo z pewnością zawsze warto:

 

być uważnym, otwartym i rozmawiać

mieć czas dla siebie, czas na relacje

zbadać, gdzie leży problem

jeśli już wiemy, jaka jest konkretna przyczyna, to starać się rozwiązać problem, samodzielnie lub z pomocą specjalisty.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej i poznać sprawdzone metody, dzięki którym będziesz sprawniej działać to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji:

 

1. Zapisz się na nasz newsletter, żeby otrzymywać regularnie informacje o nowych postach, webinarach, szkoleniach i działaniach w mediach społecznościowych.

2. Zajrzyj na naszego bloga

3. Zapraszam serdecznie do polubienia WAŻKiej SPRAWY na Facebooku

4. Poprzez fanpage WAŻKA SPRAWA możesz zapisać się do grupy na FB, w której masz specjalny dostęp do najświeższych wiadomości, możesz brać udział w live i wyzwaniach, dostawać dodatkowe materiały i być zawsze na bieżąco!

5. Jeśli masz pytanie to napisz lub umów się na rozmowę online. Serdecznie zapraszam i pozdrawiam.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.