Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

W BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI

Przede wszystkim mam ogromną nadzieję, że podczas gdy czytasz mój wpis, jesteś w pełnym zdrowiu i życzę Ci, aby tak pozostało. Zdecydowałam się odnieść do aktualnej sytuacji i napisać kilka słów, gdyż otrzymuję wiele pytań od zaniepokojonych osób.

 

Obecne lęki i niepokoje są naturalne

 

Oczywiście rozumiem, że może być trudno zachować spokój umysłu i zdrowy dystans, gdyż dodatkowym czynnikiem potęgującym niepokój, są bombardujące nas z każdej strony doniesienia, o różnym stopniu wiarygodności. Obawy są naturalne i nie jest niczym dziwnym, kiedy w trudnej sytuacji odczuwamy strach czy większy stres. Co robić? Co z moją rodziną? Co z moją pracą? Czy dostanę wypłatę? Czy będzie z czego zrobić opłaty? Te i wiele innych pytań nieustanie krążą w głowie niejednej osoby.

 

Nowa sytuacja dla wszystkich.

 

Możemy bać się o zdrowie naszych najbliższych, lub nasze własne. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, jest dla nas nowa i może wzbudzić w nas rozmaite postawy i emocje. Jednak to, co i jak intensywnie przeżywamy, różni się w zależności od naszego położenia. Wpływa na nie wiele czynników: nasz wiek, stan zdrowia, miejsce zamieszkania, sytuacja osobista i zawodowa, wsparcie otoczenia (lub jego brak), nasze nawyki i wiele innych.

 

Wspólna sytuacja – odmienne zachowania.

 

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy dotyczy nas wszystkich. Jednak to, jak się w niej odnajdujemy, co robimy i jak, jest już indywidualnie odmienne. Jak to się dzieje? Każdy z nas ma swoje rutynowe sposoby zachowania i reagowania, których się już wiele lat temu wyuczył. Wszyscy postrzegamy świat poprzez nasze osobiste filtry, tak jakbyśmy cały czas na nosie nosili okulary, ze szkłami o określonej barwie. Te metaforyczne okulary uformowane zostały między innymi przez nasze przeżycia, przekonania i wpływają na interpretację wszystkiego, czego doświadczamy.

 

Przez całe lata przywykliśmy do określonych działań, które są jak nasza druga skóra i nie jest to niczym niezwykłym, że w stresujących okolicznościach włączają się nasze automatyzmy.

 

Nic więc dziwnego, że jeśli trudno się Tobie zdystansować, nie umiesz się odprężyć i wybrać to, co teraz najważniejsze, to odczuwasz lęki, niepokoje i Twoje myśli krążą wokół tych samych pytań. Dobra wiadomość: możesz się nauczyć to zmienić.

 

Jak sobie lepiej radzić?

 

Jak nauczyć się lepiej radzić w trudnej sytuacji, jak zmienić ograniczające osobiste filtry? Między innymi dzięki psychoterapii. Jeśli masz pytanie dotyczące obszaru psychoterapii, psychologii, zdrowia psychicznego, relacji w rodzinie, to zapraszam do kontaktu: +48 791 211 172, kontakt@wazkasprawa.pl

 

Różni ludzie, różne zachowania.

 

Tak jak i zawsze, są wokół nas osoby, które zachowują podobnie do nas, lub zupełnie inaczej, są tacy, którzy lekceważą, bagatelizują, krytykują lub panicznie się boją. Bez względu na to, co robią inni, zastanów się:

 

Co dla Ciebie jest najlepsze? Jak ty chcesz się zachować? Co zrobić, a czego nie robić? Czego potrzebujesz?

 

Są i takie osoby, które piszą, pytają i poszukują otuchy i wsparcia.

 

Zapewne wiesz, że moje psychologiczne zadania i działania prowadzę w dwóch równoległych płaszczyznach: offline, czyli osobiście oraz online. Myślę sobie, że akurat teraz przyda się właśnie ta druga forma: online.

 

Nowoczesne rozwiązania na tradycyjne problemy

 

Zachęcam Cię: zadbaj o siebie jak najlepiej! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wsparcia, to służę swoją pomocą. Jeśli odczuwasz niepokój i chcesz lepiej sobie poradzić obawami i nie dać się przytłoczyć strachem, to zapraszam Cię do kontaktu, możemy pracować online w Twojej bezpiecznej przestrzeni.

 

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.