Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

NIE MUSISZ BYĆ JAK SUPERMAN

Każdy z nas ma każdego dnia dokładnie tyle samo czasu (24h) i każdego dnia podejmuje decyzje jak ten czas spożytkuje. Czas możemy w różny sposób inwestować czy używać (w zależności od punktu widzenia). O nasz czas i naszą uwagę walczy dziecko, mąż, rodzina, pies, kot, znajomi.

 

Należy tu wspomnieć o pracy, szkole, zajęciach domowych i innych aktywnościach, na które poświęcamy nas czas i o mediach (i mam tu na myśli wszystkie media). Wszystkie one, nie tylko media społecznościowe, zapraszają nas stale do siebie, pokazują, że inni też tu są już obecni. Wizerunek, jaki jest przekazywany, to człowiek na miarę Supermana, który żyje intensywnie zarówno zawodowo, towarzysko jak i rodzinnie, wszędzie obecny i będący na bieżąco …

 

Nie musisz być jak Superman, bo pomimo, że to postać poczytywana, to:

 

1. po pierwsze to już nie od dziś wiadomo, że to postać fikcyjna i każdy kto próbował się w niego wcielić, wie doskonale,  że na dłuższą metę to nie działa,

2. po drugie, takie życie wyczerpuje i wypala,

3. a po trzecie, jest cena jaką za to musisz zapłacić i nie chodzi tutaj wyłącznie o pieniądze.

 

Pamiętajmy, że człowiek, żeby w pełni sprawnie (zdrowo) funkcjonować potrzebuje snu, jedzenia, wypoczynku, zaspokojenia swoich potrzeb:

 

„Zdrowie jest stanem pełnego, dobrego samopoczucia/dobrostanu (wellbeing) fizycznego, psychicznego i społecznego, a jednostki lub grupy muszą mieć możliwość określania i realizowania swoich dążeń, zaspokajania potrzeb, a także zmiany środowiska bądź radzenia sobie z nim. Dlatego zdrowie jest postrzegane jako zasób życiowy, a nie cel życia.

 

Zdrowie jest pojęciem pozytywnym, obejmującym zasoby osobiste i społeczne oraz możliwości fizyczne, a nie tylko brakiem-obiektywnie istniejącej-choroby, czy niepełnosprawności.”

(Definicja według WHO) – Światowa Organizacja Zdrowia

 

Jak widzimy z tej definicji, zdrowie to coś więcej niż brak choroby.

 

Zdrowie to dobrostan. Jeśli jesteśmy w środowisku, z którym sobie nie radzimy, lub jesteśmy przeciążeni, to nasze ludzkie paliwo wypala się i stajemy się nie do wytrzymania. Jak się nie wyśpisz, nie zjesz, nie zadbasz o siebie, to zaczynasz zachowywać się dziwnie. Emocje targają wymęczone ciało. Bliscy mówią, że dziwnie się zachowujesz…Brzmi znajomo? Jaki mamy wybór, my współcześni ludzie?

 

Coraz szybsze tempo życia i towarzyszące nam częstokroć poczucie, że musimy ciągle zrobić więcej, szybciej, lepiej powoduje w dłuższej perspektywie fatalne skutki (m.in. zdrowotne). Do tego należy dodać, że często na płaszczyźnie zawodowej dochodzi współzawodnictwo i konkurencja. Ścigamy z innymi lub sami ze sobą.

 

Nie bez znaczenie jest powszechnie OGROMNA trudność z umiejętnością odpoczywana, tak zwanego „NIC-NIE-ROBIENIA”.

 

Warto być może, tak jak się wysyła umęczone ciało do sanatorium, na rehabilitację lub do SPA, wysłać nasz umysł też w takie miejsce! Po to, by nauczyć się, że nie musisz nieustannie być produktywna, produktywny, dostarczać czegoś, udowadniać, aby Twoje istnienie na tej Ziemi miało sens!

Masz pytanie, stoi przed Tobą cel, jakieś wyzwanie, chcesz rozwiązać problem? Stoisz w miejscu? Coś Cię hamuje, by ruszyć? Chcesz poznać i zrozumieć siebie oraz zredukować stres?

 

Umów się na rozmowę online lub napisz.

 

Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne metody i sposoby, dzięki którym będziesz sprawniej działać i mieć udane życie, lepiej pokonywać codzienne trudności i żyć w zgodzie ze sobą? Zapraszam Was serdecznie do WAŻKiej SPRAWY, która zapewnia Wam wygodny i łatwy kontakt do produktów i usług: PORADY, KONSULTACJE, COACHING, WARSZTATY, KURSY ONLINE, E-BOOKI.

 

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.