Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

MULITASKING, CZYLI WIELOZADANIOWOŚĆ

W ostatnich tygodniach dużo naszych rozmów krążyło wokół mulitaskingu, czyli wielozadaniowości, bycia na autopilocie, bycia wiecznie zamyślonym, pogrążonym w swoich codziennych troskach. Jeśli chodzi o multitasking, to jak sądzisz, czy jest on dobry czy raczej ma same wady?

 

Podczas naszego spotkania na żywo w grupie przy fanpage Ważka Sprawa robiliśmy ciekawe ćwiczenie, dzięki któremu każda osoba mogła samodzielnie doświadczyć i sprawdzić jak to jest być multitasking i wyciągnąć własne wnioski. Było rzeczywiście interesująco!

 

Badania w tym przedmiocie dowodzą, że wielozadaniowość to mit i że się nie sprawdza. Ponieważ, dzięki jednoczesnemu wykonywaniu nawet bardzo prostych czynności, (jak popularna jazda samochodem i rozmowa przez telefon) wzrasta czterokrotnie ryzyko spowodowania wypadku.

 

Nie możemy być jednocześnie …

 

Nie możemy być jednocześnie dostatecznie dobrze skoncentrowani na dwóch czynnościach, zadaniach: rozmawiać z klientem i odpowiadać na maila; rozmawiać z dzieckiem i odpisywać koleżance; gotować obiad, oglądać serial i słuchać partnera … Wówczas jesteśmy w tzw. „częściowej nieuwadze”. Niestety taki permanentny stan rozproszonej nieuwagi to dla nas codzienność. I to jest smutna wiadomość.

 

Raczej powinniśmy uczyć się od maszyn

 

Raczej powinniśmy uczyć się od maszyn, które konstruujemy i tak jak one, nauczyć się przełączać z jednej czynności, na kolejną po skończeniu tej pierwszej. Takie działanie nie tylko poprawia naszą koncentrację i jest zdrowsze, ale poprawia także naszą efektywność. Warto spróbować!

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.