Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

LĘK W KAŻDYM MIEJSCU

Bała się wielu rzeczy. Barbara przeżywała lęki od dłuższego czasu, bała się wielu rzeczy. Bala się zabierać głos na zebraniu w pracy, bała się poprosić szefa o podwyżkę, bała się odmówić koleżance, bała się na zebraniu u syna w szkole. Lęk był wszędzie wokół niej…

 

Widziała siebie jako słabą i kruchą.

 

Trwało to tak długo, że już nie wiedziała jak to jest inaczej. Widziała siebie jako słabą i kruchą. Już w dzieciństwie zwracała dużą uwagę na zdrowie i skarżyła się na rozmaite dolegliwości. bała się wielu rzeczy. Już w dzieciństwie zwracała dużą uwagę na zdrowie i skarżyła się na rozmaite dolegliwości.

 

Czy to zawał?

 

Dwa lata temu po kłótni i awanturze podczas zebrania w pracy, dostała ataku paniki. Początkowo nie wiedziała co się z nią dzieje, myślała, że ma zawał, że zaraz umrze, nie mogła oddychać, ani się ruszyć, serce waliło jak oszalałe, a na czole wystąpił pot.

 

Decyzja

 

Po tym zdarzeniu poszła do lekarza pierwszego kontaktu, a potem do kardiologa w poszukiwaniu wady serca. Okazało się, że z sercem wszystko w porządku, lekarz polecił jej kontakt z psychiatrą i psychoterapeutą.

 

Szok

 

Ta wiadomość ją przestraszyła. Nie wiedziała co robić, jak to z psychiatrą? Z drugiej strony, nie wiedziała jak sobie dalej radzić. Po zastanowieniu się zdecydowała się na rozmowę.

 

Ulga i nadzieja

 

Wyszła podbudowana i zmotywowana. Oczywiście jej dolegliwości nie ustąpiły, ale dowiedziała się, co ma robić dalej. No, a przede wszystkim, to nie było wcale tak źle. Miała zupełnie inne wyobrażanie o takim spotkaniu. Dowiedziała się też, że na różne problemy, lęki, trudności z emocjami cierpi bardzo wiele osób. Została pochwalona za to, że przyszła i dowiedziała się, że to początek drogi, żeby sobie pomóc, ale najważniejszy krok już za nią!

 

Umówiła się na spotkanie z psychoterapeutą, podczas pierwszych rozmów odpowiadała na wiele pytań i wypełniała kwestionariusze. Terapeutka tłumaczyła, że służy postawieniu diagnozy, czyli dokładnemu zbadaniu, z jakimi dolegliwościami się zmaga. Jak to zostanie ustalone to będą mogły dalej pracować nad zmniejszeniem jej cierpienia i poprawą stanu zdrowia.

 

Obserwujesz u siebie podobne symptomy? Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.