Umów się

+48 791 211 172

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

Recepcja: +48 884 039 969

CENTRUM TERAPII

I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Umów się

Zadzwoń: +48 884 039 969

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Ataki paniki są nagłymi i intensywnymi epizodami lęku, które mogą być przerażające i ograniczające w codziennym funkcjonowaniu. Choć mogą się pojawić u każdego, niezależnie od wieku czy płci, to jednak
Zaburzenia odżywiania to złożone schorzenia, które mogą dotykać ludzi w każdym wieku, także dorosłych. Chociaż często myśli się o nich jako o problemie występującym głównie u młodych osób, to rzeczywistość
Bulimia, zwana również bulimią nervosa, to zaburzenie odżywiania, które charakteryzuje się nawracającymi epizodami nadmiernego spożywania jedzenia (tzw. napadami objadania się) poprzedzonymi okresami intensywnego kontrolowania wagi i dietą oraz stosowaniem metod
Depresja. To słowo może wywoływać różnorodne skojarzenia i uczucia – smutek, bezradność, a czasem nawet strach. Jest to jednak także temat, który zasługuje na naszą uwagę i zrozumienie. Dlatego dzisiaj
17 czerwca 2024

CZYM DOKŁADNIE JEST NIEPOKÓJ?

Strach to jedna z podstawowych emocji i jest naturalną reakcją ciała i umysłu na wyczuwane zagrożenie. To taki nasz ewolucyjny mechanizm, który ułatwiał człowiekowi przetrwanie.

 

Ale jak boimy się dziś? Boimy się myśląc, o rzeczach, które mogą ewentualnie się wydarzyć w przyszłości, czyli martwimy się. Cały czas kombinujemy, bo to nasza ludzka przypadłość – myślenie, wybieganie do przodu, martwienie się na zapas. Tak wiele czasu na to poświęcamy, że zamiast radować się z tego, że właśnie świeci słońce i możemy odetchnąć, spędzić czas z rodziną, czy bliskimi na łonie natury, to my kombinujemy…. I co z tego mamy?

 

Niestety najczęstszym skutkiem jest pogorszenie naszego komfortu psychicznego i fizycznego. Może się to objawiać na przykład bólem głowy, możemy czuć się niespokojni, spięci, nie możemy się przestać martwić, mamy napięty kark, możemy też odczuwać bóle pleców, czy cierpieć na problemami trawiennymi, albo na bezsenność. W ekstremalnych sytuacjach można odczuwać jak pocą nam się ręce, jak mocno bije (czy wręcz wali nam serce). Te objawy mogą być na tyle niemiłe, że niektórzy sięgają nawet po używki, co oczywiście powoduje odwrotny od oczekiwanego rezultat i mnożenie problemów, z powodu których się już martwiliśmy…

 

Lęki i niepokoje mogą uniemożliwiać normalne funkcjonowanie, warto zastanowić się jak rozłożyć na czynniki taki niepokój, by go lepiej poznać i oswoić.

 

Dzieli się on na 3 elementy: Fizjologiczny (Ciało), Kognitywny (Myśli) i Behawioralny (Zachowanie).

 

Elementu dotyczącego fizjologii, czyli tego co dzieje się w ciele doświadczamy jako: przyspieszonego bicia serca, płytkiego oddechu, zawrotów głowy, spoconych dłoni, drżenia, tak zwanej „kluchy w gardle”, bólu brzucha, itd.

 

Elementu drugiego doświadczamy za pomocą nawracających ciągle myśli, które są nieprzyjemne, dotyczą albo przyszłości, albo nieszczęścia, albo myślenia, o tym, jak go uniknąć.

 

Trzeciego elementu doświadczamy w naszym zachowaniu, na przykład poprzez unikanie. Ludzie najczęściej i odruchowo unikają, tego czego się boją.

 

Nasza skłonność do wybiegania myślami do przodu może nam pomagać przy budowaniu planów strategicznych i równocześnie utrudniać życie przez budowanie niepotrzebnego niepokoju i napięcia.

Jak uwolnić się od tej błędnej karuzeli? Psycholodzy wymyślili już sporo sposobów jak wydostać się ze spirali.

 

Masz pytanie, stoi przed Tobą cel, jakieś wyzwanie, chcesz rozwiązać problem? Stoisz w miejscu? Coś Cię hamuje, by ruszyć? Chcesz poznać i zrozumieć siebie oraz zredukować stres?

 

Umów się na rozmowę online lub napisz.

 

Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne metody i sposoby, dzięki którym będziesz sprawniej działać i mieć udane życie, lepiej pokonywać codzienne trudności i żyć w zgodzie ze sobą? Zapraszam Was serdecznie do WAŻKiej SPRAWY, która zapewnia Wam wygodny i łatwy kontakt do produktów i usług: PORADY, KONSULTACJE, COACHING, WARSZTATY, KURSY ONLINE, E-BOOKI.

ZBIGNIEW KUCEWICZ. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione. Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz). Przed zakupem sprawdź również Regulamin sklepu >>, Regulamin wizyt online >>. Realizacja: Plutowski.pl

Regulamin wizyt online >>

Umów spotkanie

Gdańsk, Jelitkowski Dwór 10/1

Napisz: recepcja@wazkasprawa.pl

+48 791 211 172

Recepcja: +48 884 039 969

ODWOŁANIE WIZYTY: Pamiętaj, aby w przypadku braku możliwości skorzystania z umówionej sesji, odwołać ją najpóźniej 48h przed jej terminem. Brak odwołania wizyty w określonym czasie zobowiązuje do opłacenia pełnej kwoty za sesję.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu wstępnego omówienia Twojej sytuacji, ustalenia kierunku wsparcia oraz dogodnego terminu na wizytę.

Warsztaty i edukacja

Formy pomocy

Centrum

CENTRUM TERAPII I ROZWOJU OSOBOWOŚCI

Pracujemy z pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń emocjonalnych, nastroju i zachowania, pomagamy w kryzysie psychicznym i radzeniu sobie z trudami życia.