mlodziZM-crop23
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

ZMĘCZONE NASTOLATKI

Pisałam w ostatnich postach zarówno o pośpiechu, jak i jego konsekwencjach. Zachęcałam Was do wyłączenia autopilota i zwolnienia, ponieważ taki ciągły wyścig jest już dzisiaj passé. Dziś modne (i zdrowe!) jest mniej i wolniej, ale świadomie!

Chciałabym w tym miejscu nadmienić, że problem bycia na autopilocie, w ciągłym pośpiechu nie dotyczy już tylko dorosłych, a w coraz większym stopniu dotyka młodzież i dzieci. Współczesne nastolatki są sfrustrowane, wiecznie przemęczone, cierpią tak samo z powodu stresu jak dorośli.

Czynników wpływających na tę sytuację jest oczywiście wiele, możemy do nich zaliczyć wieczny pośpiech, brak czasu na odpoczynek, czy znalezienie balansu, brak czasu na wsłuchanie się w siebie, swoje potrzeby. Młodzi ludzie niestety, nie wiedzą jak sobie radzić.

Pojawia się pytanie, czy ktoś ich do tego przygotował? Na przykład nauczył jak radzić sobie ze stresującą sytuacją?

Warto zastanowić jak możemy pokazać naszym dzieciom, jak lepiej sobie radzić ze stresującą sytuacją, bo z pewnością zawsze warto:

  • być uważnym, otwartym i rozmawiać
  • mieć czas dla siebie, czas na relacje
  • zbadać, gdzie leży problem
  • jeśli już wiemy, jaka jest konkretna przyczyna, to starać się rozwiązać problem, samodzielnie lub z pomocą specjalisty.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej i poznać sprawdzone metody, dzięki którym będziesz sprawniej działać to mam dla Ciebie kilka ciekawych propozycji:

  • Zapisz się na nasz newsletter, żeby otrzymywać regularnie informacje o nowych postach, webinarach, szkoleniach i działaniach w mediach społecznościowych.
  • Zajrzyj na bloga https://wazkasprawa.pl/blog/
  • Zapraszam serdecznie do polubienia WAŻKiej SPRAWY na Facebooku
  • Poprzez fanpage WAŻKA SPRAWA możesz zapisać się do grupy na FB, w której masz specjalny dostęp do najświeższych wiadomości, możesz brać udział w live i wyzwaniach, dostawać dodatkowe materiały i być zawsze na bieżąco!

Jeśli masz pytanie to napisz lub umów się na rozmowę online. Serdecznie zapraszam i pozdrawiam,

D.K.

Udostępnij post