IMG_4296
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

W BEZPIECZNEJ PRZESTRZENI

Przede wszystkim mam ogromną nadzieję, że podczas gdy czytasz mój wpis, jesteś w pełnym zdrowiu i życzę Ci, aby tak pozostało. Zdecydowałam się odnieść do aktualnej sytuacji i napisać kilka słów, gdyż otrzymuję wiele pytań od zaniepokojonych osób.

Obecne lęki i niepokoje są naturalne

Oczywiście rozumiem, że może być trudno zachować spokój umysłu i zdrowy dystans, gdyż dodatkowym czynnikiem potęgującym niepokój, są bombardujące nas z każdej strony doniesienia, o różnym stopniu wiarygodności. Obawy są naturalne i nie jest niczym dziwnym, kiedy w trudnej sytuacji odczuwamy strach czy większy stres. Co robić? Co z moją rodziną? Co z moją pracą? Czy dostanę wypłatę? Czy będzie z czego zrobić opłaty? Te i wiele innych pytań nieustanie krążą w głowie niejednej osoby.

Nowa sytuacja dla wszytkich.

Możemy bać się o zdrowie naszych najbliższych, lub nasze własne. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy, jest dla nas nowa i może wzbudzić w nas rozmaite postawy i emocje. Jednak to, co i jak intensywnie przeżywamy, różni się w zależności od naszego położenia. Wpływa na nie wiele czynników: nasz wiek, stan zdrowia, miejsce zamieszkania, sytuacja osobista i zawodowa, wsparcie otoczenia (lub jego brak), nasze nawyki i wiele innych.

Wspólna sytuacja – odmienne zachowania.

Sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy dotyczy nas wszystkich. Jednak to, jak się w niej odnajdujemy, co robimy i jak, jest już indywidualnie odmienne. Jak to się dzieje? Każdy z nas ma swoje rutynowe sposoby zachowania i reagowania, których się już wiele lat temu wyuczył. Wszyscy postrzegamy świat poprzez nasze osobiste filtry, tak jakbyśmy cały czas na nosie nosili okulary, ze szkłami o określonej barwie. Te metaforyczne okulary uformowane zostały między innymi przez nasze przeżycia, przekonania i wpływają na interpretację wszystkiego, czego doświadczamy. Przez całe lata przywykliśmy do określonych działań, które są jak nasza druga skóra i nie jest to niczym niezwykłym, że w stresujących okolicznościach włączają się nasze automatyzmy. Nic więc dziwnego, że jeśli trudno się Tobie zdystansować, nie umiesz się odprężyć i wybrać to, co teraz najważniejsze, to odczuwasz lęki, niepokoje i Twoje myśli krążą wokół tych samych pytań. Dobra wiadomość: możesz się nauczyć to zmienić.

Jak sobie lepiej radzić?

Jak nauczyć się lepiej radzić w trudnej sytuacji, jak zmienić ograniczające osobiste filtry? Między innymi dzięki psychoterapii. Jeśli masz pytanie dotyczące obszaru psychoterapii, psychologii, zdrowia psychicznego, relacji w rodzinie, to zapraszam do kontaktu: +48 791 211 172, kontakt@wazkasprawa.pl

Różni ludzie, różne zachowania.

Tak jak i zawsze, są wokół nas osoby, które zachowują podobnie do nas, lub zupełnie inaczej, są tacy, którzy lekceważą, bagatelizują, krytykują lub panicznie się boją. Bez względu na to, co robią inni, zastanów się:

Co dla Ciebie jest najlepsze? Jak ty chcesz się zachować? Co zrobić, a czego nie robić? Czego potrzebujesz?

Są i takie osoby, które piszą, pytają i poszukują otuchy i wsparcia. Zapewne wiesz, że moje psychologiczne zadania i działania prowadzę w dwóch równoległych płaszczyznach: offline, czyli osobiście oraz online. Myślę sobie, że akurat teraz przyda się właśnie ta druga forma: online.

Nowoczesne rozwiązania na tradycyjne problemy

Zachęcam Cię: zadbaj o siebie jak najlepiej! Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje wsparcia, to służę swoją pomocą. Jeśli odczuwasz niepokój i chcesz lepiej sobie poradzić obawami i nie dać się przytłoczyć strachem, to zapraszam Cię do kontaktu, możemy pracować online w Twojej bezpiecznej przestrzeni.

Dlaczego online?

Zamiast przemieszczać się przez całe miasto środkami komunikacji, możesz spokojnie i bezpiecznie zadbać o siebie, dać sobie pomóc w domowym zaciszu.

Bez względu na to gdzie teraz jesteś, możesz liczyć na pomoc w dogodnych dla siebie godzinach. Sesja online zapewnia komfort bez konieczności wizyty w gabinecie.

Kontakt : +48 791 211 172, kontakt@wazkasprawa.pl

Zadbaj o siebie najlepiej! Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami zachowania zdrowia i spokoju,

Dagmara Kucewicz

Udostępnij post