Dziec_ tabl
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

SMARTFON, MÓJ NAJLEPSZY PRZYJACIEL

Ostatnio w autobusie byłam świadkiem takiej oto sceny: dziecko, około półtora roku, leży na matce, nogami stuka w szybę i jest absolutnie pochłonięte grą na smartfonie. Matka nie reaguje, nic nie mówi, ani słowa. Dziecko było tak zaabsorbowane grą, że nie widziało, co się dzieje wokół. Gdy autobus podjechał do przystanku, na którym wysiadali, dziecko zaczęło krzyczeć wniebogłosy, gdyż matka wsadziła go do wózka i zabrała smartfon.  

Wziąć pod lupę

Pomyślałam sobie wówczas, że to chyba najwyższa pora, żeby porozmawiać trochę na ten temat. Może nie wszystkim rodzicom znane są fakty i statystyczne dane odnośnie zagrożeń jakie niesie ze sobą nadmierne korzystanie z urządzeń typu smartfon czy tablet.  

Dane

Wiele na ten temat pisze się i rozmawia w mediach. Można znaleźć raporty z przeprowadzonych na badań i nie są dane, którymi chcielibyśmy się chwalić. Ponieważ i ja w swojej codziennej praktyce spotykam się nagminnie ze skargami i pytaniami od rodziców o to, co robić, postanowiłam zaprosić zainteresowanych na spotkanie.

Zaproszenie

Drogi Rodzicu, zapraszam serdecznie również i  Ciebie na „Spotkanie z psychologią. Tym razem chcę zaprosić Cię do rozmowy o tym, jak dzisiaj w cyfrowym świecie radzić sobie z wyzwaniami rodzicielskimi.

Jak Internet zmienił naszą rzeczywistość i jakie niesie zagrożenia?

Wystarczy się rozejrzeć wokół, aby zobaczyć, że Internet nie jest wycinkiem w życiu naszych dzieci, to ich życie, to ich codzienność. Jak przekłada się to ich na zachowanie i zdrowie? Jakie ten proces niesie ze sobą skutki i jakie zmiany?

Jakie to niesie konsekwencje?

Faktem jest, że dzieci, mają ogromny problem z koncentracją, że mają kłopoty z rozumieniem czytanego tekstu, z pamiętaniem tego, co było na lekcji. Tego doświadcza wielu rodziców w domu i wielu nauczycieli w szkole.

Co robić?

Co robić, jak wspierać i jak sobie lepiej radzić z wyzwaniami rodzicielskimi, między innymi o tym chcę rozmawiać z Tobą Rodzicu na spotkaniu, które odbędzie się w  SZKOLE POLSKIEJ, (adres: Falkenbek 10, 21149 Hamburg, salka przy kościele) w piątek, 22.11.2019 o godzinie 16.

Udostępnij post