PSYCHOTERAPIA

Kiedy tylko czujesz, że samodzielnie nie podołasz, kiedy jest Ci źle, a Twoje problemy, dolegliwości, kłopoty ze zdrowiem, lub w relacji utrzymują się już długo. Zwrócenie się o pomoc do specjalisty to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić.

Psychoterapia jest zastosowaniem metod opartych o rozmowę, w celu pomocy osobie zmagającej się z problemem. Psychoterapia służy poprawie dobrostanu i zdrowia psychicznego, rozwojowi budowania umiejętności, może dotyczyć zmiany lub radzenia sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, obsesjami, myślami lub emocjami.

Rozmowa terapeutyczna pomaga uświadomić sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty, dostrzec powtarzające się schematy oraz utrudniające życie przekonania i zastanowić się, czy chcemy je zmieniać. A jeśli tak, to w jakim kierunku mają iść te zmiany.

Z psychoterapii warto skorzystać zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić.

radzenie sobie ze stresem

PSYCHOTERAPIA PAR

KONSULTACJA TERAPEUTYCZNA

Psychoterapia par jest dedykowana parom, które doświadczają trudności w związku. To spotkania pomagające w uporaniu się z  konfliktami. Psychoterapia par jest skierowana również dla związków, które borykają się z problemem zdrady.

Podczas sesji para wspólnie z terapeutą analizuje w jaki sposób powstał problem, pracuje nad poprawą komunikacji, wyrażaniem potrzeb oraz emocji. Para uczy się jak sobie zaufać i otworzyć się na siebie.

„Często pary decydują się na terapię, kiedy napięcie związane z brakiem komunikacji jest nie do wytrzymania, albo jawna wściekłość niszczy i rani coraz bardziej. Para obawia się, że za chwilę nie będzie co ratować, bo straty na polu walki będą zbyt duże. Wytrzymywanie napięcia, przemilczanie, powoduje wzajemne opuszczanie się i szukanie pocieszenia oraz bliskości poza związkiem.”

Konsultacja psychoterapeutyczna to rozmowa, która stanowi pierwszy kontakt z psychoterapeutą, podczas którego zbierane są informacje dotyczące danej osoby oraz jej aktualnych problemów. 

Może okazać się, że podczas tej pierwszej rozmowy, czy rozmów okaże się, że dla danej osoby lepsza będzie inna forma pomocy. To zależne jest od indywidualnej sytuacji, pacjenta, pacjentki.

W  zależności od sytuacji, problemy i potrzeb terapeuta może zaproponować dalsze badanie, aby jak najlepiej określić i zdiagnozować problem klienta.

Niestety czasami zdarza się, że błędnie intepretujemy pierwszą konsultację. Wiele osób myśli, że ta pierwsza wizyta to już psychoterapia. 

 

Z terapeutą możesz pracować stacjonarnie lub online. Rozmowa terapeutyczna pomaga uświadomić sobie, z czego wynikają aktualne kłopoty, dostrzec powtarzające się schematy oraz utrudniające życie przekonania i zastanowić się, czy chcemy je zmieniać. A jeśli tak, to w jakim kierunku mają iść te zmiany.

Z psychoterapii warto skorzystać zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić.

Z terapeutą możesz pracować stacjonarnie lub online.

Terapia i konsultacje online to odpowiedź na współczesny tryb życia. Wygodna forma spotkań ze specjalistą w zaciszu Twojego własnego domu, ułatwia podjęcie decyzji o rozpoczęciu terapii.

Psychoterapia online to łatwiejszy dostęp do specjalisty, bez konieczności dojazdów na wizytę.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą z doświadczeniem i pasją, a to gwarancja fachowej diagnostyki Twojego problemu i zaproponowania najskuteczniejszej formy pomocy.

Na początku odbywa się zebranie i przekazanie informacji, często też wypełnienie odpowiednich formularzy czy testów, wyznaczenie wstępnych ogólnych celów. Odbywa się zazwyczaj w ciągu 1-3 spotkań, a ich celem jest poznanie i zdiagnozowanie problemu. 

Kolejne sesje – mają swoją strukturę, w których praca odbywa się wedle ustalonych celów.

Ilość spotkań jest zależności od wielu elementów, między innymi problemu, sytuacji oraz od wybranej metody. Praca terapeutyczna może trwać od kilku tygodni, do dwóch lat.

PSYCHOTERAPIA - INFORMACJE

Problemy psychiczne to temat tabu – nie chcemy się do nich przyznać, wypieramy je ze świadomości, nie potrafimy o nich otwarcie rozmawiać. Udanie się na psychoterapię lub terapię małżeńską to wciąż akt odwagi i często wstydliwa tajemnica. Rozumując w ten sposób popełniamy ogromny błąd. Profesjonalna pomoc psychologiczna to doskonała droga do lepszej jakości życia.

Jeśli to czytasz, jesteś na dobrej drodze – to właściwe miejsce, aby poszerzyć swoją wiedzę i zasięgnąć fachowej porady. Podczas spotkania ze mną uzyskasz informację o tym, gdzie tkwi Twój problem. 

Pamiętaj – psycholog nie będzie Cię oceniać, owszem będzie analizować Twoje zachowania, ale tylko po to, aby mógł Ci pomóc. Bez względu na to, czy przychodzisz do mnie z problemem dotyczącym relacji, czy pracy zawodowej moja pomoc opierać się będzie na szczerej rozmowie i wspólnej analizie dręczących Cię lęków i wątpliwości.

Psychoterapia to również wydajne wsparcie Twojego rozwoju zawodowego i biznesowego. Wsparcie psychologa pomoże rozładować ogromny stres, który wiąże się z prowadzeniem biznesu lub zajmowaniem odpowiedzialnego stanowiska w organizacji. Taka konsultacja z pewnością sprawi, że zaczniesz inaczej postrzegać swój zespół i będziesz nim zarządzać wydajniej

pomoc-psychologiczna

Psycholog zajmuje się m.in.:

  • diagnozowaniem 
  • udzielaniu pomocy psychologicznej
  • pomaganiu poprzez rozmowę, konsultację

 

Warto spotkać się  z psychologiem gdy:

  • pojawiają się problemy osobiste
  • konflikty w rodzinie lub w pracy
  • przychodzą trudne sytuacje życiowe i kryzysy

 

Pomoc psychologiczna to zakres działań, jakie podejmuje psycholog, aby udzielić pomocy osobie doświadczającej życiowego kryzysu, trudności, problemów. Wsparcie psychologa jest pomocne także w procesie rozwoju osobistego

Forma pracy online powstała z myślą o osobach, które mają utrudniony dostęp do specjalisty, bądź też mają problem z otwarciem się, mają problem z dojazdem, mieszkają za zagranicą, lub po prostu brakuje im czasu.

Zapraszamy do kontaktu.