radzenie sobie ze stresem

Ważka Sprawa

LĘK W KAŻDYM MIEJSCU

Bała się wielu rzeczy

Barbara przeżywała lęki od dłuższego czasu, bała się wielu rzeczy. Bala się zabierać głos na zebraniu w pracy, bała się poprosić szefa o podwyżkę, bała się odmówić koleżance, bała się na zebraniu u syna w szkole. Lęk był wszędzie wokół niej…

Widziała siebie jako słabą i kruchą.

Trwało to tak długo, że już nie wiedziała jak to jest inaczej. Widziała siebie jako słabą i kruchą. Już w dzieciństwie zwracała dużą uwagę na zdrowie i skarżyła się na rozmaite dolegliwości. bała się wielu rzeczy . Już w dzieciństwie zwracała dużą uwagę na zdrowie i skarżyła się na rozmaite dolegliwości.

Czy to zawał?

Dwa lata temu po kłótni i awanturze podczas zebrania w pracy, dostała ataku paniki. Początkowo nie wiedziała co się z nią dzieje, myślała, że ma zawał, że zaraz umrze, nie mogła oddychać, ani się ruszyć, serce waliło jak oszalałe, a na czole wystąpił pot.

Decyzja

Po tym zdarzeniu poszła do lekarza pierwszego kontaktu, a potem do kardiologa w poszukiwaniu wady serca. Okazało się, że z sercem wszystko w porządku, lekarz polecił jej kontakt z psychiatrą i psychoterapeutą.

Szok

Ta wiadomość ją przestraszyła. Nie wiedziała co robić, jak to z psychiatrą? Z drugiej strony, nie wiedziała jak sobie dalej radzić. Po zastanowieniu się zdecydowała się na rozmowę.

Ulga i nadzieja

Wyszła podbudowana i zmotywowana. Oczywiście jej dolegliwości nie ustąpiły, ale dowiedziała się, co ma robić dalej. No, a przede wszystkim, to nie było wcale tak źle. Miała zupełnie inne wyobrażanie o takim spotkaniu. Dowiedziała się też, że na różne problemy, lęki, trudności z emocjami cierpi bardzo wiele osób. Została pochwalona za to, że przyszła i dowiedziała się, że to początek drogi, żeby sobie pomóc, ale najważniejszy krok już za nią!

Umówiła się na spotkanie z psychoterapeutą, podczas pierwszych rozmów odpowiadała na wiele pytań i wypełniała kwestionariusze. Terapeutka tłumaczyła, że służy postawieniu diagnozy, czyli dokładnemu zbadaniu, z jakimi dolegliwościami się zmaga. Jak to zostanie ustalone to będą mogły dalej pracować nad zmniejszeniem jej cierpienia i poprawą stanu zdrowia.

Obserwujesz u siebie podobne symptomy? Masz pytanie? Napisz lub zadzwoń.

Udostępnij post