ASERTYWNOSC
Dagmara Kucewicz

Dagmara Kucewicz

KRÓTKA HISTORIA O ASERTYWNOŚCI

Nie jesteś pewna, czy możesz odmówić koleżance, pójścia z nią na zakupy, kiedy właśnie nie masz ochoty, bo przecież nie zaproponuje ci już następny raz, albo się obrazi…

Jesteś zmęczona, masz ból głowy, wołałbyś zostać w domu i ogarnąć kilka spraw, które już i tak długo czekają na swoją kolejkę.

Ale powiedzenie zdecydowanym głosem NIE sprawia prawdopodobnie i tobie, tak jak i wielu osobom spory problem. Obawiasz się, co może się wydążyć, gdy zachowasz się asertywnie. Strach nakazuje ci ciągle robić to, co od ciebie oczekują, koleżanka, partner, w pracy……

Ula też od dawna zmaga się z tym problem. W pracy myje po wszystkich szklanki, chociaż ją to strasznie wnerwia i ma ochotę napisać wielki plakat, że szklanki same się nie umyją! No, ale „tego się nie robi”, tylko każdego dnia zaciska zęby i myje koleje szklanki po innych … ”jutro zbiorę się w sobie i im powiem, jutro to zrobię”

Niestety kiedy nadchodzi jutro, nadchodzi też strach i decyzję o tym, aby nie umyć szklanek, albo powiedzieć co, o tym myśli Ula odkłada na kolejny dzień.

Ludzie mający trudności z asertywnością przywykli do tego, aby ignorować swoje uczucia, przez co nie reagują na bieżąco na odczuwane poczucie dyskomfortu, tylko odkładają i odkładają na kiedyś. No i dzieje się tak, że w momencie, kiedy są krzywdzeni, nie zauważają tego. Niemniej jednak poczucie dyskomfortu, narastająca złość pozostaje, gromadzi się i tak długo, aż się w końcu wylewa….

Jeśli i ty zmagasz się z kłopotami w asertywnej komunikacji. Może już wiele wiesz na ten temat a pomimo to, nie możesz ruszyć z miejsca? Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, czy odnośnie asertywności czy w innym psychologicznym temacie, napisz do mnie.

Masz pytanie, stoi przed Tobą cel, jakieś wyzwanie, chcesz rozwiązać problem? Stoisz w miejscu? Coś Cię hamuje, by ruszyć? Chcesz poznać i zrozumieć siebie oraz zredukować stres?  Umów się na rozmowę online lub napisz.

Chcesz poznać sprawdzone i skuteczne metody i sposoby, dzięki którym będziesz sprawniej działać i mieć udane życie, lepiej pokonywać codzienne trudności i żyć w zgodzie ze sobą?  Zapraszam Was serdecznie do WAŻKiej SPRAWY,   która zapewnia Wam wygodny i łatwy kontakt do produktów i usług: PORADY, KONSULTACJE, COACHING, WARSZTATY, KURSY ONLINE, E-BOOKI https://wazkasprawa.pl/sklep/

itd.  

Udostępnij post