coaching

Ważka Sprawa

KOBIETY W ŻYCIU KOBIETY

Dziękuję Wam Kobiety

Miałam to ogromne szczęście spotkać i poznać, w swoim prywatnym i zawodowym życiu, wiele wspaniałych kobiet. Cudowne kobiety były również w moim rodzinnym domu. Wam za to! Dziękuję Wam Kobiety za wspólne chwile, za inspiracje, za wsparcie, za cudowne rozmowy, wieczory, wygłupy, nasz śmiech perlisty wznoszący się ponad troskami, które każda z nas na swojej drodze spotykała i borykała się z nimi.

Dziękuję Wam, za to, że byłyście i że jesteście!

DZIEŃ KOBIET wzbudza refleksję

8 marca jako DZIEŃ KOBIET zawsze wzbudza we mnie pewną refleksję nad nami, kobietami. Nie chcę tu rozprawiać o tym, czy ten dzień kojarzy się niektórym z nas wyłącznie z goździkami i rajstopami otrzymywanymi w prezencie. Napisano na temat kobiet ogromną ilość artykułów, wiele książek, piosenek, wierszy, opowiadań, nakręcono wiele filmów. Sama czerpię z wielu z nich inspirację, także do pracy.

Ciekawi mnie jak się zmieniamy, zmieniałyśmy, jakie jesteśmy, jak o sobie myślimy i mówimy? Droga każdej z nas wpłynęła na to, jakie jesteśmy, co robimy, jakie role podejmujemy, co myślimy, jak się czujemy…

Jakie jesteśmy?

Pierwsze kroki wśród kobiet.

Moja tożsamość i droga z kobietami oraz wśród kobiet, zaczyna się od najwcześniejszego dzieciństwa. W takim kobiecym otoczeniu poznawałam kolejne koleżanki, przyjaciółki, powierniczki. Pozwalałam się zainspirować koleżankom mamy, lekarkom, nauczycielkom, wykładowczyniom, badaczkom, pisarkom, aktorkom, piosenkarkom i wielu innym kobietom…Często zastanawiałam jak potoczyłoby się moje życie, gdyby nie te książki, teksty piosenek, laurki, gesty miłości, otuchy i odwagi, w których wzrastałam.

Moja droga z kobietami oraz wśród kobiet

Spotykałam kobiety z wielu krajów, w różnym wieku, z wieloma zawodami oraz takie, którym w życiu nie dane było zdobyć wymarzonego zawodu lub wykształcenia. Samotne, dzielne matki, przedsiębiorcze bizneswoman, delikatne i cichutkie pocieszycielki i odważne, z pełną paletą emocjonalnych barw życiowe podróżniczki.

Niektóre z nich były ze mną przez moment, niczym poranna mgiełka przemknęły przez moje życie, inne zostały na długie lata. Wiele z nich ma swoje stałe miejsce w moim sercu. Każde spotkanie było ciekawym doświadczeniem i coś nowego coś wniosło. Nauczyłam się od nich wielu umiejętności i postaw. Każda z nich czegoś mnie uczyła, coś pokazywała, dawała jakiś przekaz, wzór. Myślę, że miałam ogromne szczęście doświadczyć tego, czym są zarówno dziewczęce kłótnie, jak też solidarne, dojrzałe, kobiecie wsparcie.

Na mojej drodze zawodowej spotykam od lat również wiele cudownych kobiet. Wiele z nich widzi siebie jednak w krzywym zwierciadle i nie wie jakie są wspaniałe. To wielki zaszczyt móc pracować z kobietami. Staram się przekazywać te wartości, które sama dostałam i pomagać kobietom w ich drodze. Niektóre z nich pozostają w mojej pamięci na długo, ich słowa, twarze, uśmiech, ich sukcesy małe i duże. Ich rozmaite losy uczą mnie pokory i motywują do dalszej pracy.

Jakie są Twoje kobiece inspiracje i doświadczenia? Jakie kobiety spotkałaś na swojej drodze?

Udostępnij post